Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Właściwe projektowanie ogrodów

projektantogrodow

Mój profil

Projektowanie i pielęgnacja ogrodów to moja pasja

Opis bloga

Blog projektanta, znajdziesz tutaj wiele ciekawych pomysłów na urządzenie swojego ogrodu

archiwum

  2016
  Luty

linki

  Właściwe projektowanie ogrodów
  Efektywne projektowanie ogrodów
  Pomysły dla mniejszych terenów
  Specjalistyczny projekt ogrodu
  Wskazane komponenty każdego ogrodu
  Jak świetnie uplanować ogród?
  Proces projektowania przydomowych terenów
  Ogród w centrum miasta
  Sztuka projektowania perfekcyjnych ogrodów
  Składniki współczesnego planowania ogrodów

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 1160 osób

Projektant ogrodów

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


projektantogrodow

Właściwe projektowanie ogrodów

Dobry pomysł ogrodu powinien zainicjować się stworzeniem listy wszystkich czynników, które trzeba uwzględnić przed wydaniem jakichkolwiek pieniędzy. Rozstrzygające cechy i czynniki to: wielkość zieleńca, lokalizacja, warunki gruntowe i ilość promieni słonecznych, które są w stanie dotrzeć do roślin na tym obrębie. Trzeba także przejrzeć układ terenu - rzeczywiste wzniesienia gruntów, układ drenażu tudzież takie elementy jak schody, stopnie czy deptaki.

Najlepsze biura planistyczne proponują dużo koncepcji spożytkowania terenu. Planując ogród przydomowy trzeba myśleć o najbardziej pomocnych punktach obserwacyjnych, jak choćby okna z salonu i kuchni, patio, wejścia i wyjścia z posesji. Każdy z tych terenów powinien zawierać rzeczowy punkt ogniskowy, lecz zasadnicze jest, ażeby pamiętać aby kompletny układ stwarzał jedną, obszerniejszą kompozycję. Starczy spojrzeć na wielkość terenu, by zrozumieć, że duża fontanna nie będzie odpowiednia w małym dziedzińcu.

Projektowanie i zakładanie ogrodów Poznań to nie tylko zadbanie o to by ogród stał się w wyższym stopniu pociągający, ale wskazane jest zarówno zachowanie całej funkcjonalności. Projektując ogród trzeba pomyśleć o wielorakich gatunkach terenów, które zostaną użyte. Jeśli z ogrodu mają korzystać małe dzieci to trzeba ograniczyć do minimum ilość i wielkość zbiorników wodnych, dla bezpieczeństwa wymagane będą także balustrady – aby zachować naturalności powinno zrobić się je z drewna.

Przed zatwierdzeniem pomysłu pożądane byłoby posłużyć się wizualizacją obszaru by jeszcze lepiej zrozumieć koncepcję ogrodu. Wdrażając poprawki we wczesnym stadium planowania można zaoszczędzić wiele pieniędzy.


Głosuj (0)
19:16:51 13/02/2016 [Powrót] Komentuj