Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Pomysły dla mniejszych terenów

projektantogrodow

Mój profil

Projektowanie i pielęgnacja ogrodów to moja pasja

Opis bloga

Blog projektanta, znajdziesz tutaj wiele ciekawych pomysłów na urządzenie swojego ogrodu

archiwum

  2016
  Luty

linki

  Właściwe projektowanie ogrodów
  Efektywne projektowanie ogrodów
  Pomysły dla mniejszych terenów
  Specjalistyczny projekt ogrodu
  Wskazane komponenty każdego ogrodu
  Jak świetnie uplanować ogród?
  Proces projektowania przydomowych terenów
  Ogród w centrum miasta
  Sztuka projektowania perfekcyjnych ogrodów
  Składniki współczesnego planowania ogrodów

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 1160 osób

Projektant ogrodów

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


projektantogrodow

Pomysły dla mniejszych terenów

Nie jest łatwo odnaleźć pomysły na zaprojektowanie małego ogrodu. Małe przestrzenie znacząco różnią się od innych konstrukcji ogrodowych. Przestrzeń odgrywa podstawową rolę w rozmieszczaniu obszarów. Ogród nie może wydawać się nadmiernie zatłoczony, lecz zarówno powinien zapewniać odpowiednie nasycenie przestrzeni.

Ponieważ przestrzeń jest ograniczona, korzystając z krzywych linii sprawić można, iż obszar będzie sprawiał wrażenie większego . Krzywe wykonane w serii sieci sprawiają, iż mała przestrzeń ogrodu wygląda na ogromniejszą. Wszystko co trzeba zrobić to złączyć te krzywe. Można także wykorzystywać krzywe równoległe, pomogą one sprawić wrażenie, iż przestrzeń grodu jest większa niż naprawdę.

Aby scalić trzy regiony sadzenia można użyć błękitnej szałwii. Na końcu kiedy budowa ogrodu zostanie zakończona kompletny teren można odgrodzić od głównej ulicy. Do tego celu można użyć wielorakich roślin, przez to można wprowadzić do ogrodu odrobinę więcej prywatności.

Również tekstury mogą odgrywać ogromną rolę w poszerzeniu wielkości małego ogrodu. Choć można wybrać własną strukturę, często stosuje się cegły na patio czy kamienia naturalnego na chodniki, który kontrastuje z środowiskiem w pozostałych terenach.

Co zrobić, gdy ogród napadną chwasty? Ażeby temu zapobiec trzeba skorzystać z profesjonalnej bariery ochronnej. Zagwarantuje to, że chwasty nie zbliżą się do szczęśliwie chronionego otoczenia. Chronić się można także korzystając z „usługi ogrodnicze Poznań”, dzięki temu chwasty nie zadomowią się w ogrodzie.

Są to zaledwie niektóre z pomysłów jakie można zastosować przy rozmieszczaniu małego ogrodu. Idee zademonstrowane powyżej mogą być użyte do stworzenia perfekcyjnego otoczenia dla mniejszych terenów. Przy projektowaniu można szukać zawodowej pomocy dla lepszych efektów pracy.


Głosuj (0)
19:18:41 13/02/2016 [Powrót] Komentuj