Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Wskazane komponenty każdego ogrodu

projektantogrodow

Mój profil

Projektowanie i pielęgnacja ogrodów to moja pasja

Opis bloga

Blog projektanta, znajdziesz tutaj wiele ciekawych pomysłów na urządzenie swojego ogrodu

archiwum

  2016
  Luty

linki

  Właściwe projektowanie ogrodów
  Efektywne projektowanie ogrodów
  Pomysły dla mniejszych terenów
  Specjalistyczny projekt ogrodu
  Wskazane komponenty każdego ogrodu
  Jak świetnie uplanować ogród?
  Proces projektowania przydomowych terenów
  Ogród w centrum miasta
  Sztuka projektowania perfekcyjnych ogrodów
  Składniki współczesnego planowania ogrodów

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 1160 osób

Projektant ogrodów

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


projektantogrodow

Wskazane komponenty każdego ogrodu

W planowaniu ogrodów trzeba mieć rozległą wiedzę odnośnie roślin, technik i materiałów budowlanych. Każdy planowana przestrzeń jest inna, lecz jest kilka roślin i materiałów użytkowanych regularnie, które zawsze okazują się dobrym punktem wyjścia. Oczywiście istnieje sporo czynników, które należy mieć na uwadze w procesie projektowania a poniżej można odnaleźć trzy komponenty, które według mnie są niezwykle istotne.

1. Płyty chodnikowe

Każdy ogród może czerpać korzyści z wzmacnianej powierzchni. Ogólnie rzecz biorąc w tym miejscu posiadacze ogrodów spędzają mnóstwo czasu. Taka powierzchnia może mieć zastosowanie jako odkryta jadalnia ze stolikiem i krzesłami, grill albo ewentualnie jakieś nowoczesne sprzęty dla bardziej współczesnego rozwiązania. Wybierać można spośród bardziej eleganckich rozwiązań jak trawertyn lub cięty piaskowiec bądź tańszych jak imitacja płyty cementowej.

2. Okładzina

Okładzina zawsze była modnym wyborem, lecz w zeszłych lata stała się przy tym częściej wykorzystywana. Drewno jest materiałem, z którym doskonale się pracuje i jest genialne do utworzenia estetycznego wyglądu. Liściaste odeskowania jest droższe od iglastej alternatywy, natomiast korzyści są znaczne. Liściaste zachowuje się dłużej pod warunkiem corocznej konserwacji. Będzie prezentować się świetnie przez wiele lat.

3. Elementy wodne

Stosowanie elementów wodnych dostarcza wiele korzyści. Z reguły są one centralnym punktem w ogrodzie. Wspierają one życie owadów i ptaków a zdecydować się możesz nawet na rośliny wodne. Szum przepływającej wody jest bardzo rozluźniający i może dodać dużo do klimatu do grodu. Komponenty wodne mogą być skonstruowane z kamienia lub betonu, szkła i aluminium. Wytworny system oświetleniowy doda piękno do oczka wodnego.

Rozwiązania te są używane przez najlepsze marki, zakładanie ogrodów Poznań profesjonalna usługa gwarantująca maksymalne spożytkowanie przestrzeni z zachowaniem funkcji i estetyki.


Głosuj (0)
19:19:46 13/02/2016 [Powrót] Komentuj