Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Ogród w centrum miasta

projektantogrodow

Mój profil

Projektowanie i pielęgnacja ogrodów to moja pasja

Opis bloga

Blog projektanta, znajdziesz tutaj wiele ciekawych pomysłów na urządzenie swojego ogrodu

archiwum

  2016
  Luty

linki

  Właściwe projektowanie ogrodów
  Efektywne projektowanie ogrodów
  Pomysły dla mniejszych terenów
  Specjalistyczny projekt ogrodu
  Wskazane komponenty każdego ogrodu
  Jak świetnie uplanować ogród?
  Proces projektowania przydomowych terenów
  Ogród w centrum miasta
  Sztuka projektowania perfekcyjnych ogrodów
  Składniki współczesnego planowania ogrodów

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 1160 osób

Projektant ogrodów

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


projektantogrodow

Ogród w centrum miasta

Życie w mieście stwarza szereg trudności, jeżeli chcesz mieć ogród. Małe przestrzenie, betonowe płyty i tempo życia sprawiają, iż ogrodnictwo staje się wyzwaniem. Jednakże posiadanie miejskiego ogrodu jest możliwe, kiedy masz klarowną wizję tego co chcesz i co trzeba uczynić aby spełnić zaplanowany skutek.

Nieraz największym wyzwaniem w stworzeniu miejskiego ogrodu nie są rzeczy, o których mowa była wyżej. Częściej to wyobraźnia utrudnia mieszkańcom miasta skuteczne wykorzystanie przestrzeni miejskiej. W mieście takim jak Poznań można skorzystać z zawodowych usług architekta. Projektowanie i zakładanie ogrodów Poznań to coraz bardziej modna usługa.

W ciągu projektowania miejskiego ogrodu trzeba zdawać sobie sprawę o pewnych regułach. Przy tak małej powierzchni trzeba być rozważnym w najdrobniejszych niuansach. Oto parę pomysłów, które można włączyć do nowoczesnego ogrodu:

1. Skonstruuj nieskomplikowany szkic Twojego ogrodu. Najlepszym środkiem na zaplanowanie pomysłu jest zobaczenie układu na papierze. To w znacznym stopniu pomoże w wizualizacji całego przedsięwzięcia i pozwala opracować efektywnie przestrzeń.

2. Wykonaj przywidzenie optyczne. Aby z małych powierzchni skonstruować uczucie obszerniejszych użyj luster w swoim współczesnym ogrodzie. Odporne na warunki atmosferyczne lusterka są idealne do stosowania na świeżym powietrzu i mogą być ulokowane w nasłonecznionym otoczeniu, aby odbijały światło w ciemniejsze obszary.

3. Wykorzystuj ciepłe kolory.

4. Ukryj nieznośne widoki. Ściany Twojego sąsiada, ruchliwa ulica i inne nieprzyjemne widoki mogą być przekształcane z wykorzystaniem małych kratek. Krata może też pełnić funkcję zawieszenia dla roślin.

5. Dowiedź się jak najwięcej co do roślin. Niektóre rośliny ewoluują się po zmieszczeniu ich obok innych, w czasie gdy następne pożądają własnej przestrzeni. Są takie, które rozwijają się w słońcu i takie, które wolą półcień. Wiedząc jak zachowują się rośliny można opracować ich prawidłowe zagospodarowanie.

6. Zaprojektuj taktykę. Musisz upewnić się, ze rośliny dostają wystarczającą ilość światła słonecznego w miarę potrzeb – sadzić należy strategicznie. Trzeba wiedzieć, gdzie dokładnie rozmieszczać rośliny celem spełnienia spójności w ogrodzie.

7. Wykorzystaj donice. Przy tak małej powierzchni ogrodu nie ma jak umieścić wszystkich roślin na ziemi. Dzięki donicom podwieszonym nad terenem można na małej przestrzeni pomieścić jeszcze więcej roślin.


Głosuj (0)
19:21:28 13/02/2016 [Powrót] Komentuj