Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Sztuka projektowania perfekcyjnych ogrodów

projektantogrodow

Mój profil

Projektowanie i pielęgnacja ogrodów to moja pasja

Opis bloga

Blog projektanta, znajdziesz tutaj wiele ciekawych pomysłów na urządzenie swojego ogrodu

archiwum

  2016
  Luty

linki

  Właściwe projektowanie ogrodów
  Efektywne projektowanie ogrodów
  Pomysły dla mniejszych terenów
  Specjalistyczny projekt ogrodu
  Wskazane komponenty każdego ogrodu
  Jak świetnie uplanować ogród?
  Proces projektowania przydomowych terenów
  Ogród w centrum miasta
  Sztuka projektowania perfekcyjnych ogrodów
  Składniki współczesnego planowania ogrodów

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 1160 osób

Projektant ogrodów

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


projektantogrodow

Sztuka projektowania perfekcyjnych ogrodów

Jest to wpis, w którym wyjaśnione pozostaną istotne techniki używane do kreowania prostych projektów ogrodów. Jak zinterpretujesz te techniki i co z nimi uczynisz należy totalnie do Ciebie. Wyłącznie Ty możesz zaplanować co jest najodpowiedniejsze dla Twojego ogrodu i przestrzeni, w której będziesz żył. Idealnym efektem będzie zespolenie funkcji z estetyką.

Jeśli planujesz sadzenie nowego ogrodu na totalnie dziewiczej działce pierwszym etapem będzie stworzenie „listy życzeń” a na niej znajdą się wszystkie funkcje ogrodu, które będziesz chciał spełnić. Lista roszczeń będzie ważna też w przypadku przebudowy istniejącego ogrodu, a decyzje muszą być realizowane w oparciu o uplanowane funkcje.

Nie zawsze jednak funkcja będzie najważniejsza. Na przykład będziesz ograniczony w pewnych kwestiach mając w ogrodzie duże drzewo lub nieschludną ścianę. Nie zawsze będzie można wszystko wyciąć czy usunąć. Takie operacje potrzeba rozważyć przed przejściem do dalszego planowania projektu.

Istniejące ścieżki ogrodowe to jeden z tych fragmentów, który powinien być dokładnie zbadany. Słabe pozycjonowanie ścieżek może mieć monstrualne konsekwencję na łączny układ. Mimo że usuwanie i układanie nowych ścieżek jest poważnym wysiłkiem okazać się może, iż dzięki dodatkowym robotom zdobędzie się bardziej funkcjonalny i przyciągający wzrok wynik. Prosta droga do środka ogrodu obniży zdolność do bycia kreatywnym w najnowszym projekcie. Twoja lista życzeń rozpoczyna się od podjęcia woli, które fragmenty stanowczo opuszczą obszar a nad którymi trzeba popracować.

Zachowanie ładnego wyglądu już gotowego ogrodu to spore wyzwanie. Pielęgnacja ogrodów Poznań to usługa dla każdego, kto chce uchować świeżość swojej przestrzeni poprzez wiele lat.


Głosuj (0)
19:21:59 13/02/2016 [Powrót] Komentuj